Sława Isusu Chrystu


Parafia Prawosławna w Buczynie pw. Świętego Dymitra Sołuńskiego

1 Październik 2006         Artykuł napisany przez : ks. Piotr Sokołowski         Wyraź swoją opinię

Apel o pomoc

Слава Ісусу ХристуParafia Prawosławna w Buczynie jest jedną z najwcześniej zorganizowanych wspólnot na Ziemiach Zachodnich. Już jesienią 1947 r. wysiedleni z Bilicznej, Izb, Brunar, Śnietnicy, Klimkówki, Binczarowej, razem ze swym duchownym, księdzem Dymitrem Chylakiem, prosili Boga o opiekę tu, na Dolnym Śląsku.

W latach 50-tych zaadoptowano na świątynię parafialną były poewangelicki kościół w Buczynie.
Trzydzieści lat później po osunięciu się stropu założono nowy i powymieniano popękane dachówki. Jednakże i czas i usytuowanie (bliskość rzeki, sąsiedztwo drogi krajowej o dużym natężeniu ruchu, wstrząsy w pobliskich kopalniach miedzi ) spowodowało pęknięcia i rozchodzenie się ścian cerkwi a w konsekwencji konieczność kapitalnego remontu. Z błogosławieństwem Jego Ekscelencji Jeremiasza, po wspólnej modlitwie pod przewodnictwem Władyki za pomyślność remontu, 28 września rozpoczęliśmy prace remontowe. Koszt przewidzianych prac według kosztorysów wynosi 250 tysięcy złotych. Parafianie zebrali prawie połowę tej sumy. O resztę staramy się w różnych instytucjach, Funduszach.
Prosimy też każdego, chętnego wesprzeć remont naszej świątyni o pomoc finansową. Za każdą ofiarę z góry dziękujemy słowami Bóg zapłać.


                                       Buczyna, 1 Październik 2006
                                       ks. Piotr Sokołowski
                                       Rada Parafialna oraz Komitet Remontu CerkwiTo apelu przyłączają się również ks.Sławomir Sorokanycz (p.o. proboszcza w Buczynie w roku 2007) oraz ks. Jerzy Omelianiuk (proboszczem parafii w Buczynie od 2007r)

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących remontu cerkwi prosimy o kontakt z obecnym proboszczem parafii ks. Jerzym Omelianiukiem (tel. +48 (76) 8311 546 e-mail internetowy do proboszcza : o.jerzyk@wp.pl)


Wpłaty prosimy przekazywać na konto:

Rady Parafialnej przy Parafii Prawosławnej w Buczynie
numer konta : 63 8649 1057 2001 0000 2349 0001
w BS Legnica f/Radwanice

WAŻNA INFORMACJA : z uwagi na przeniesienie ks. Piotra Sokołowskiego do wykonywania innych zadań duszpasterskich, tymczasową funkcję proboszcza naszej parafii pełnił ks. Sławomir Sorokanycz - (proboszcz parafii prawosławnej pw. Śww. Kosmy i Damiana w Studzionkach) tel. 0609 467 354 lub 076 8311 915

Obecnie na stałe funkcję proboszcza pełni ks. Jerzy Omelianiuk - tel. +48 (76) 8311 546 lub tel. kom. 600 904 043 lub o.jerzyk@wp.pl1 Styczeń 2009         Artykuł napisany przez : Komitet Remontu Cerkwi         Wyraź swoją opinię

Ogłoszenie Rady Parafialnej oraz Komitetu Remontu Cerkwi :Ważniejsze prace budowlane dobiegają już do końca, ale pozostaje nam jeszcze wystrój wnętrza cerkwi. Każdy kto chce bezpośrednio przyczynić się do szybkiego zakończenia remontu i mieć swój osobisty wkład w wystrój wnętrza cerkwi, może zostać sponsorem jednej z ważnych części naszej świątyni. Każdy z Was może zasponsorować np: utensylia liturgiczne, ikonę do ikonostasu, świeczniki, panikadyło, perestoł, krzyż, chorągiew, obrus, okno, witraż, ławkę, dywan, itp ...
Chętnych prosimy o kontakt z Radą Parafialną lub ks. proboszczem Jerzym Omelianiukiem.

PRZYPOMINAMY
Każdy zainteresowany może dokonać bezpośredniej wpłaty w kasie banku, przekazem na poczcie lub przelewem internetowym na konto bankowe naszej parafii:
Rady Parafialnej przy Parafii Prawosławnej w Buczynie
numer konta : 63 8649 1057 2001 0000 2349 0001
w BS Legnica f/Radwanice

z dopiskiem w tytule :
"ofiara na rzecz remontu cerkwi"
lub
"ofiara na zakup (np.: ikony lub prestoła lub ...)"

                           Za dotychczasową ofiarę wszystkim darczyńsom Bóg zapłać.

Nasza cerkiew przed remontem


Planowany wygląd cerkwi po zakończeniu remontu

 
 

. .